Jeździki dla dzieci - jak dobrać?

23-08-2023

W artykule znajdziesz takie informacje jak:

  • Czym charakteryzują się bezpieczne jeździki?
  • Jak dobrać jeździk w zależności od wieku?
  • Jak zmierzyć przekrok?

A także poznasz ofertę jeździków w hurtowni Icom Poland!

Co to jest jeździk?

Jeździkiem nazywamy zabawkowy pojazd dla małych dzieci, najczęściej określany jako rowerek biegowy na trzech/czterech kółkach. Jeździk zazwyczaj posiada prostą, ale stabilną konstrukcję, co zapewnia maluchom bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Jednocześnie zachęca je to do częstszego wsiadania i wprawiania go w ruch! Dziecko porusza się na nim intuicyjnie — odpychając się stopami od podłogi.

 

 

Od jakiego wieku jeździk?

Pierwsze jeździki są przeznaczone dla dzieci od 12-miesiąca życia, wtedy posiadają specjalne obręcze, by dziecko nie spadło z pojazdu podczas jazdy.

Jeździki dla dwu- i trzylatków pozbawione są obręczy zabezpieczających, jednak nadal ważną kwestią są zabezpieczenia przed przewróceniem się przód/tył. Małe dzieci mają tendencje do podskakiwania na jeździkach i nagłego przyspieszania. Takie zabezpieczenia posiada np. Jeździk JEEP GLADIATOR.

 

 

Co jest ważne w doborze jeździka?

Bez względu na różnice, jeździki dla dzieci oraz rowerki biegowe muszą być bezpieczne, a ich wykonanie nienaganne.

Jeździki dla małych dzieci zazwyczaj posiadają przynajmniej jedną oś z dwoma kółkami. W naszej ofercie trójkołowcem jest np. Skuter RIDE ON. Posiada on skrętne koło z przodu i dwa koła w tylnej osi. Pozostałe produkty w ofercie to pojazdy czterokołowe.

Na atrakcyjność jeździków wpływają nie tylko wygląd, ale także dodatkowe funkcje (jak klakson czy światła), jednak to nie one wpływają na bezpieczeństwo. Poza certyfikatami (CE / TÜV) istotną kwestią jest dobór wysokości siedziska do wzrostu dziecka

Warto zmierzyć długość tzw. przekroku, czyli długości nóżek dziecka po wewnętrznej stronie. Wtedy będziemy mieć pewność, że jeździk nie jest za duży dla malucha.

Dodatkowo należy wziąć pod uwagę wagę jeździka, zbyt ciężki będę powodował trudności w poruszaniu i dziecko będzie się niepotrzebnie irytować. 

 

Jak zmierzyć przekrok? Co to przekrok?

 

Sprawdzone jeździki topowych marek

W ofercie jeździków Icom Poland znajdziecie szeroki wybór jeździków bazujących na popularnych markach samochodów, np. Jeep, Mercedes czy New Holland. Bardzo ciekawą propozycją jest Quad marki Goodyear, który może się okazać doskonałym prezentem dla dwu-/trzylatka. 

Jeździk Quad Gooyear

Klikając w przycisk powyżej, możecie przejrzeć aktualną ofertę jeździków — zachęcamy do kontaktu z handlowcem lub biurem obsługi w celu dostosowania oferty do indywidualnych potrzeb.

Polecane produkty

Jeździk JEEP GLADIATOR Rubicon Szary

Jeździk JEEP GLADIATOR Rubicon Szary

Cechy produktu: Samochód przeznaczony dla dzieci powyżej 12-miesiąca życia Posiada kierownicę z dźwiękami Schowek pod siedzeniem Siedz...
Ciągnik New Holland w kolorze niebieskim

Ciągnik New Holland w kolorze niebieskim

Cechy produktu: Zestaw zawiera łopatę i grabie Pojazd jest przeznaczony dla dzieci powyżej 12-miesiąca życia Obciążenie pojazdu wynosi ...

Polecane artykuły

Zestawy kreatywne Art Craft - nowość w ofercie!

Zestawy kreatywne Art Craft - nowość w ofercie!

07-08-2023
Niesamowita zabawa z zestawami kreatywnymi Art Craft     Poznajcie w magiczny świat Art Craft! Jeśli szukacie kreatywnych zestawów dla dzieci, które zapewnią im godziny radości i zabawy, to jesteście we właściwym miejscu. Nasze zestawy Art Craft z piaskiem kinetycznym oraz masą...