Dropshipping – prosty i szybki sposób na własny biznes internetowy

Dropshipping to przede wszystkim prosty i szybki sposób na rozpoczęcie własnego biznesu. W czasach, kiedy biznes internetowy jest korzystną i bezpieczną opcją, warto skorzystać z możliwości jakie daje właśnie model dropshippingu.

Co to jest dropshipping

Dropshipping to model biznesowy, który pozwoli Ci, za pośrednictwem Twojego sklepu internetowego, sprzedawać towary, których nie posiadasz na stanie własnego magazynu. Oznacza to, że zamówione przez klienta twojego sklepu produkty, wysyłane są bezpośrednio z magazynu producenta lub hurtowni dropshippingowej, z którą podpisałeś umowę współpracy dropshippingowej. Taki model współpracy nazywany jest modelem długiego ogona.

Dropshipping w praktyce

W praktyce dropshipping to dla właściciela sklepu internetowego oszczędność kosztów powierzchni magazynowej i czasu związanego z wysyłką produktów do klienta. Hurtownia otrzymuje z systemu Twojego sklepu informację o złożonym przez klienta zamówieniu, kompletuje je i wysyła do klienta.

Jakie są zatem obowiązki spoczywające na Tobie, czyli właścicielu sklepu internatowego? Głównym obowiązkiem właściciela sklepu internetowego, korzystającego z możliwości dropshippingu, jest prowadzenie szeroko pojętych działań marketingowych. Twoim zadaniem będzie stworzenie atrakcyjnego sklepu internetowego, zadbanie o jego odpowiednie pozycjonowanie, reklamy Google Ads, czy reklamy w mediach społecznościowych np. Facebook Ads.

Dropshipping to bardzo korzystny model zarówno dla nowych biznesów jak i funkcjonujących już na rynku sklepów. W czasie pandemii COVID-19 większość przedsiębiorców przeniosła swoje usługi online lub rozszerzyła ich zakres właśnie o sklepy internetowe. Nowopowstające biznesy, dzięki dropshippingowi mogą szybko wejść na rynek i zacząć zarabiać. Dla młodych przedsiębiorców szczególnie ważny jest fakt, że ten model biznesowy nie wymaga wysokiego wkładu własnego. Co więcej, dropshipping nie wymaga nawet zakładania działalności gospodarczej.

Dla funkcjonujących już na rynku sklepów online dropshipping to zupełnie nowe możliwości. Bez ponoszenia wysokich kosztów, właściciel internetowego serwisu sprzedażowego może poszerzyć ofertę sklepu o nowy asortyment, bez zwiększania magazynu.

Dropshipping krok po kroku – na przykładzie

 • Otwierasz sklep internetowy z zabawkami
 • Dzięki aktywnej reklamie w intrenecie i dobremu pozycjonowaniu zyskujesz nowych klientów
 • Twój klient zamawia w Twoim sklepie kilka kompletów zabawek o wartości np. 200 zł
 • Złożone przez klienta zamówienie wpływa do systemu Twojego sklepu internetowego
 • Zamówienie jest przesyłane do hurtowni dropshippingowej, z którą nawiązałeś współpracę
 • Dzięki rabatom dla Ciebie wartość zamówionych produktów to 150 zł, czyli Twoja marża to 50 zł
 • Hurtownia dropshippingowa kompletuje, pakuje i wysyła zamówienie bezpośrednio do klienta
 • Zarabiasz na narzuconej przez siebie w sklepie internetowym marży, czyli za tę jedną transakcję zarabiasz 50 zł
 • Dzięki wysyłce produktów bezpośrednio z magazynu producenta klient otrzymuje zamówienie szybko i jednocześnie szansa jego powrotu na kolejne zakupy właśnie do Twojego sklepu wzrasta!

Dropshipping jak zacząć, czyli pierwsze kroki

Dropshipping pozwala bardzo szybko ruszyć z własnym biznesem, a pierwszym krokiem jest wybór asortymentu dla sprzedaży w sklepie online. Warto zainteresować się rozpoczęciem działalności w branży zabawek. Sprzedaż zabawek w formie dropshippingu jest opłacalna dla małych biznesów z kilku względów:

- zabawki to produkty, które sprzedają się praktycznie przez cały rok, a w okresie świąt sprzedaż potrafi zapewnić rezerwę finansową na nawet najsłabsze miesiące,

- marże jakie możesz narzucić na produkty dla dzieci są bardzo elastyczne, w zależności od konkurencji na rynku, ale dzięki temu, że asortyment Twojego sklepu może być bardzo szeroki, możesz mieć produkty z większym lub mniejszym narzutem marżyoferując konkurencyjne ceny, co zawsze zapewni Ci klientów,

- na początek warto skupić się na sprzedaży mniejszych produktów, w tym przypadku zabawki są idealnym pomysłem. Magazyn nie jest Ci potrzebny by prowadzić sprzedaż, jednak w przypadku zwrotów lub reklamacji, klient odsyła produkt do sprzedawcy, zgodnie z regulaminami sprzedaży internetowej. W takiej sytuacji będzie Ci łatwiej przechować tymczasowo produkt np. do rozwiązania zgłoszenia reklamacyjnego.

Dropshipping i sklep internetowy

Kolejnym krokiem jest utworzenie sklepu internetowego. Aktualnie wiele platform online pozwala stworzyć łatwy w obsłudze, funkcjonalny sklep internetowy z czytelnym panelem administracyjnym, pozwalającym na łatwą obsługę sklepu. Utworzenie takiego sklepu, nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w ecommerce, nie powinno być problemem. Można także zdać się na profesjonalistów, którzy stworzą sklep za Ciebie. Koszt utworzenia takiego sklepu internatowego, np. poprzez znaną i sprawdzoną platformę SkyShop, to wydatek w wysokości ok. 500 do ok. 5000zł.

Dropshipping i współpraca z wybraną hurtownią

Po utworzeniu sklepu, należy zintegrować go z hurtownią. Mówiąc prościej, do Twojego sklepu trzeba wprowadzić produkty, które oferuje hurtownia i umożliwić Ci automatyczne aktualizacje stanów magazynowych tych produktów, zgodnie z ich dostępnością w magazynie hurtowni. Dzięki integracji złożone w Twoim sklepie internetowym zamówienia, będą automatycznie przesyłane do hurtowni do realizacji. Platformy ecommerce takie jak SkyShop pozwalają na łatwą integrację sklepu z hurtownią dropshippingową, a co więcej oferują wsparcie techniczne w integracji, w ramach wybranego pakietu cenowego sklepu.

Integracja sklepu z hurtownią dropshipping

Poprzez integrację z hurtownią dropshippingową jesteś już tylko o krok od rozpoczęcia sprzedaży. Produkty, które znajdą się w ofercie Twojego możesz w każdej chwili uzupełniać lub usuwać z oferty. Nie masz też obowiązku pobierania wszystkich produktów z oferty hurtowni. Np. hurtownia zabawek ICOM Poland ma w swojej ofercie klocki, gry, auta na pilota, lalki, itp., ale chcesz, by Twój sklep specjalizował się wyłącznie w sprzedaży klocków. Wtedy podczas integracji wybierasz interesujące Cię produkty z kategorii „klocki” i w każdej chwili możesz dodać kolejne, nowe zestawy lub możesz zrezygnować z dystrybucji dowolnych modeli, które np. są już na wyprzedaży i nie będą kontynuowane. Twoje stany magazynowe będą automatycznie aktualizowane. W każdej chwili możesz też zmienić wysokość swojej marży lub np. uwzględnić ceny sugerowane przez hurtownię. Co więcej, kiedy Twój biznes zacznie już przynosić odpowiednie zyski możesz zmienić formę współpracy z hurtownią i utworzyć własny magazyn, rezygnując z dropshippingu lub korzystać z dropshippingu jedynie częściowo.

Dropshipping Allegro

Współpraca w modelu dropshippingu jest możliwy także dla sklepów, które działają wyłącznie na platformie Allegro. Prowadzenie sprzedaży w dropshippingu jednie przez Allegro, bez sklepu internetowego, również umożliwia korzystanie z zalet i korzyści wynikających z dropshippingu. W przypadkach kiedy prowadzisz sklep na Allegro zgłoś się bezpośrednio do hurtowni, z którą chcesz nawiązać współpracę. Uzgodnisz szczegóły współpracy

Dropshippinga marketing

Po przeprowadzeniu integracji warto sklep przetestować, a następnie możesz zacząć sprzedawać produkty w swoim sklepie online i zarabiać. Nie możesz jednak zapomnieć, że dla zapewnienia odpowiedniej sprzedaży trzeba zadbać o marketing. W modelu dropshippingu to właśnie prowadzenie działań marketingowych będzie głównym obszarem, o który musi zadbać właściciel sklepu internetowego. Reklamy Google, pozycjonowanie czy regularne prowadzenie bloga, to działania promocyjne online, które poprawią widoczność Twojego sklepu w Internecie i jednocześnie pomogą Ci wyróżnić się wśród konkurencji. Hurtownia zabawek ICOM Poland zapewnia wsparcie swoim Klientom dropshippingowym, oferując dostęp do bazy gotowych materiałów marketingowych.

Dropshipping korzyści

Mówiąc w skrócie – główne zalety współpracy na zasadzie dropshippingu:

 • Wzbogacenie oferty Twojego sklepu online o tysiące nowych produktów
 • Łatwy i tani sposób na rozpoczęcie własnego e-biznesu
 • Niskie koszty rozpoczęcia własnego biznesu
 • Elastyczne warunki współpracy
 • Atrakcyjna marża
 • Szybki rozwój Twojego biznesu
 • Oszczędność czasu i pieniędzy

Dropshipping zabawek w praktyce

Dołącz do sieci sklepów partnerskich hurtowni zabawek ICOM Poland i zostań dystrybutorem klocków BLOCKI, MUBI, lalek Anlily i wielu innych produktów i zabawek dla dzieci marki Toys4All.

Pomożemy Ci w integracji naszego magazynu z Twoim sklepem internetowym, by przepływ zamówień ze sklepu do naszej hurtowni był automatyczny i nie wymagał dodatkowych działań z Twojej strony.

Importując dane produktów z naszej hurtowni, otrzymasz zdjęcia i informacje o produktach. Gotowe dane z naszej platformy będą wprowadzone do Twojego sklepu.

Twoim głównym zadaniem jest prowadzenie działań marketingowych. Promocja w dropshippingu to podstawa.

Zamówienia dokonywane w Twoim sklepie przesyłane są automatycznie do naszej hurtowni. Towar zostanie odpowiednio zapakowany i wysłany bezpośrednio do Twojego klienta.

 

Dropshipping dla nowych firm

Dopiero rozpoczynasz własną działalność gospodarczą? Dropshipping to idealne rozwiązanie na start własnego biznesu. Model Dropshippingu pozwoli Ci ograniczyć początkowe koszty prowadzenia działalności, związane z magazynowaniem i wysyłkami towarów.

Klientom, którzy zdecydują się na współpracę z hurtownią zabawek ICOM Poland w modelu dropshippingowym zapewniamy wsparcie merytoryczne przy pierwszych krokach w prowadzeniu własnego biznesu. Udostępniamy także sporą bazę materiałów marketingowych do wykorzystania w działaniach promocyjnych Twojego nowego sklepu z zabawkami.

Dropshipping - Współpraca dla działających sklepów

Prowadzisz sklep z zabawkami i chcesz poszerzyć swoją ofertę bez ponoszenia wysokich kosztów magazynowania? Wybierz model dropshippingu. To korzystny ekonomicznie model biznesowy, który pozwoli Ci dołączyć do sieci oficjalnych sklepów partnerskich hurtowni zabawek ICOM Poland. Możesz wprowadzić do swojego sklepu pełną gamę zabawek jakie w swojej ofercie posiada hurtownia ICOM Poland. Dzięki prostej integracji szybko wprowadzisz do swojego sklepu nowe produkty – klocki, lalki, autka i gry planszowe z oferty ICOM. Możesz rozszerzać ofertę swojego sklepu o popularne zabawki i nowości. Z hurtownią zabawek ICOM Poland szybko i efektywnie rozwiniesz swój biznes. Nasze marki zabawek znane są na rynku od lat, cieszą się powadzeniem wśród użytkowników i otrzymują pozytywne recenzje, więc pierwszy krok do dobrego marketingu i PR zrobiliśmy za Ciebie. Skorzystaj z naszego doświadczenia i wsparcia jakie oferujemy naszym partnerom dropshippingowym.